Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  GENEL TANITIM

  Ceyhan Açık Ceza İnfaz Kurumumuz 1979 yılında Adana ili Ceyhan ilçesi Mercimek mahallesi civarında 1700 dönüm arazi içerisine kurulmuştur. Kurumumuz Ceyhan ilçe merkezine 17 km uzaklıkta bulunmakta olup ulaşımı Kadirli-Ceyhan karayolundan sağlanmaktadır, 500 hükümlü kapasitesine sahip olan Kurumumuzda Hükümlülerin zamanlarını etkin ve verimli geçirmelerini sağlamak, tahliye sonrası uyum süreçlerini kolaylaştırmak onları topluma yeniden kazandırmak amacı ile çeşitli Sosyal, Kültürel, Sportif, İş ve Meslek edindirme faaliyetleri sürdürülmektedir.

  Personel Durumu

  Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğümüz bünyesinde 1 Kurum Müdürü, 1 Kurum 2. Müdürü, 1 İdare Memuru, 1 Öğretmen, 1 Psikolog, 1 Sayman, 1 Ziraat Mühendisi  olmak üzere toplam 7  bakanlık personelimiz, Adli Yargı Adalet Komisyonuna bağlı 4  İnfaz ve Koruma Başmemuru, 85 İnfaz ve Koruma Memuru, 1 Ambar Memuru , 9 Teknisyen, 1 Sağlık Memuru, 1 Bilgisayar İşletmeni, 2 Memur, 1 Kaloriferci, 2 Aşcı, 1 İşci ,  5 Şoför olmak üzere 119 personel bulunmaktadır.

  İşyurdu ve Meslekî Çalışmalar

  Ceza İnfaz Kurumumuz işyurdu faaliyetleri olarak ziraat atölyesi , fırın atölyesi, demir atölyesi, marangoz atölyesi, çayocakları atölyesi, temizlik işkolu atölyesi, inşaat atölyesi, fotokopi çekim atölyesi, kebabhane atölyesi, terzi atölyesi bulunmaktadır. Bu atölyelerde çalışan hükümlüler sigortalı olarak çalışmaktadırlar. Kurumumuz ve Ceyhan Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile mesleki kurslar düzenli olarak açılmaktadır.

  Lojman Durumu

  Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarımıza ait 80 adet lojman bulunmakta olup, personelimizin büyük bir kısmı lojmanlarda kalmaktadır. 

  Adres

  Mercimek Mahallesi Ceyhan-Kadirli Karayolu 13.km Ceyhan/ADANA

  Telefon

  Santral: 03226484215

  Fax: 03226484251

  E-Posta

  ceyhantaczvisaretadalet.gov.tr