Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  DEMİR ATÖLYESİ

  Kurumumuz Demir Atölyesi Resmi Kurum ve Kuruluşlara ürün satışı yaparak hükümlülerin İş ve Meslek sahibi olmaları adına faaliyet göstermektedir.

  9 Memur, 90 hükümlünün çalıştığı atölyede kompakt arşiv dolabı, çiftli ranza, çiftli soyunma dolabı, ferforce pencere korkuluğu, çelik kapı, çelik konstrüksiyon çatı işleri yapılmakta ve üretilen malzemeler statik boya ünitemizde boyanmaktatır.

  ATÖLYE ÜNİTELERİ

  Kompakt arşiv dolapı üretim ünitesi

  Kurumumuz kompakt arşiv dolapı üretim ünitesi Toplam 897 m² kapalı alana sahiptir.

  Demir Atölyesine bağlı olarak faaliyetini sürdüren ünitede; 4 memur ve 30 hükümlü olmak üzere toplam 29 kişi istihdam edilmekte olup, aynı zamanda hükümlülere iş ve meslek eğitimi veriliyor.

  Alınan siparişler doğrultusunda Kurumların ihtiyaç duyduğu kompakt arşiv sisteminin kurulması için üretim çalışmaları yoğun olarak devam ediyor.

  Kompakt arşiv sistemi yapısı

  Her dolap, 1 metre genişliğinde, 60 cm derinliğinde ve 217 cm yüksekliğinde olup, 10 raftan oluşmaktadır. Her raf, 40 cm yüksekliğinde, 30 cm derinliğinde ve 100 cm genişliğindedir. Yine her dolap bir ton yük alabilecek kapasitede bulunmaktadır.Kompakt arşiv sistemi, diğer arşiv sistemlerine nazaran % 60'a kadar daha fazla arşivlemeye olanak sağlamakta, evraklar tozdan korunmakta, yangından az etkilenmekte, kodlama sistemi sayesinde evraklara erişim kolay gerçekleşmekte, evrakları güvenli saklama olanağı sağlamakta, mobiller sisteme sahip olması nedeniyle her alana monte edilebilmektedir.

  Raf ranza ve kıyafet dolabı üretim ünitesi

  3 memur ve 35 hükümlünün çalıştığı ünitede çiftli ranza, çiftli soyunma dolabı, ferforce pencere korkuluğu, çelik kapı, çelik konstrüksiyon çatı işleri yapılmaktadır.

  Statik boya ünitesi

  2 memur 25 hükümlünün çalıştığı ünitede, kompakt arşiv dolap ünitesinde üretilen ürünler boyanmaktadır.

  Adres

  Mercimek Mahallesi Ceyhan-Kadirli Karayolu 13.km Ceyhan/ADANA

  Telefon

  Santral: 03226484215

  Fax: 03226484251

  E-Posta

  ceyhantaczvisaretadalet.gov.tr