Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA ETKİNLİĞİ
  18.03.2022

  ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA ETKİNLİĞİ

   

  Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

   

  “İstiklal Savaşı’nda elde edilen zaferin adeta bir "ön sözü’’ ve başlangıcı olan Çanakkale zaferi, milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biridir.

   

  Fedakârlığın doruk noktasına ulaştığı bir var olma ve yok olma mücadelesi olan Çanakkale Zaferi’ni anma etkinliği kapsamında;

   

   Ceyhan Açık Ceza İnfaz Kurumu konferans salonunda 18/03/2022 tarihinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına göre düzenlenen programa Ceyhan Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ümit CENGİL, Kurum Personeli ve hükümlüler katıldı. Program çerçevesinde başta Çanakkale de yaşamını yitirmiş olan aziz şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve dualara yer verilmiştir. Kurum Öğretmeni tarafından günün anlam ve önemine dair konuşmanın ardından , belgesel gösterimi ve hükümlüler tarafından  şiirler okunmuştur.

   

  Bu duygularla, Çanakkale şehitleri başta olmak üzere milletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, ebediyete intikal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi şükranla anıyor saygılarımızı sunuyoruz.

   

  Adres

  Mercimek Mahallesi Ceyhan-Kadirli Karayolu 13.km Ceyhan/ADANA

  Telefon

  Santral: 03226484215

  Fax: 03226484251

  E-Posta

  ceyhantaczvisaretadalet.gov.tr